Yeni Nesil Online Araç Kiralama Programı

Günlük Kiralama (Rent A Car), Entegre Web sitesi, Acente Yönetimi,Broker Entergrasyonları,

Transfer ve Vale Uygulamaları, Uzun Dönem ve Filo Kiralama uygulamaları ve daha bir çok

uygulama ile Türkiye’nin en kapsamlı online araç kiralama programına siz de sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz Deneyin Özellikler
Uzun Dönem ve Filo Kiralama

Bireysel ve kurumsal müşterilerinize 12 ay'dan 48 ay'a kadar olan uzun dönem kiralamalarınızda kullanabileceğiniz, satınalmadan 2.El Satışa kadar tüm süreçleri kapsayan online uzun dönem kiralama çözümüdür.

Satın Alma Yönetimi

Filo'ya alınacak ya da alınan araçların satınalma faturalarını girebilir, proformalarda bulunan araç özelliklerini tanımlayabilir, Liste ve Filo fiyatlarını belirleyebilirsiniz.

Araç Yönetimi

Tüm Marka,Model araçlarınızı sisteme tanımlayabilir, Araçları segment bazında gruplandırarak min yaş, min ehliyet süresi, teminat bedeli gibi kriterleri tanımlayabilir ve rezervasyonda bu kuralların işlemesini sağlayabilirsiniz.

Fiyatlama

Kiralama Bedelinin belirlenebilmesi için daha önceden Liste Fiyatı-Filo Fiyatı-ÖTV-Lastik Bedeli-Bakım Bedeli-Trafik Sigortası-Kasko.. Gibi maliyet kalemlerini tanımlayabilir teklif aşamasında otomatik fiyat hesaplamasını sağlayabilirsiniz.

Teklif Yönetimi

Fiyatlama'da tanımladığınız maliyet kalemleri ile birlikte süre-km-araç ve ek hizmetler belirlenerek kira bedeli hesaplanır. Aynı anda birden fazla araç,ödeme biçimi,süre ve km seçilebilir, bu saye de daha hızlı fiyat hesaplayabilir ve müşteri isteklerine daha hızlı cevap verebilirsiniz. Hesaplanan kira bedeli il birlikte müşteriye PDF teklif oluşturabilir ve sistem üzerinden mail olarak gönderebilirsiniz.

Teklif Onay Süreci

Müşterinin teklifil onaylaması ile birlikte müşteriden alınan evraklar sisteme yüklenebilir,Müşteri finansal durumu ilgili birimlerde kontrol edildikten sonra onaylanır ve sözleşme aşamasına gönderilir. Teklif onayları birkaç kademeden oluşur ve mobil ortamda onaylar verilebilir.

Sözleşme Yönetimi

Onaylanan teklifler sözleşmeye dönüştürebilir, sistemden alınacak sözleşme formu müşteriye gönderilebilir, ıslak imzalı sözleşme sisteme yüklenebilir. Sözleme üzerinde uzatma-kısaltma-araç değişimi gibi müşteri isteğine göre değişiklikler yapılabilir.

Ödeme Planı

Sözleşmede plaka bazında ödeme planı oluşur. Aracın teslim edildiği tarihte ödeme planı başlar teslim alındığı tarihte ödeme planı kapanır. Ödeme planı üzerinden fatura durumu takikp edilebilir.

Tescil Yönetimi

0 Araç alımlarında araçların tescil işlemleri başlatılır, ayrıca sözleşme de belirtilen araç plakalandırılmamış ise sözleşme aşamasından sonra tescile gönderilebilir. O araç alımında 90 gün kuralına göre tescil hatırlatmaları gönderilir. Tescil işlemlerinde oluşan tescil masrafları plaka bazında girilebilir.

Teslim Etme-Alma

Onaylanan sözleşmeler için teslimat birimine gönderilen bildirimler ile müşterilere araçların teslim etmesi sağlanır, teslim edilirken, araç km, yakıt durumu gibi bilgiler girilir, aynı zamanda teslim alınırken giirlen bilgileri karşılaştırabilir müşteriye yansıtılması gereken, eksik yakıt,km aşım, geç getirme gibi durumlar var ise yansıtabilirsiniz.

Fatura Yazdırma

Araçların teslim edilmesi ı ile birlikte müşteriye her ödeme planı için fatura kesilmeye başlanır ve gelen ödemeler ile eşleştirilir.

e-Fatura/e-Arşiv

E-Fatura,E-Araşiv kullanmak isteyen müşterilerimiz için çok yakında..

Tahsilat

Web sitenizden,şubeden ya da nakit olarak alınan ödemeler tahsilat olarak girilebilirsiniz.

Cari Yönetimi

Bireysel,Kurumsal müşterile ve acenteler için müşteri hesap ekstreleri alınabilir, borç alacak durumları takip edilebilir, ayrıca müşterilere kesilen yansıtma faturaları da cari yönetimine entegre şekilde çalışmaktadır.

OGS/HGS

Bankalardan ya da anlaşmalı firmalardan gelen HGS/OGS geçişlerinizi sisteme yükleyebilirsiniz. Bu yükleme sonucunda sistem ilgili tarihteki geçişin hangi müşteri ve sözleşmeye ait olduğunu getirir, bu sayede müşteriye yansıtma yapabilirsiniz.

Trafik Cezası

Bankalardan ya da anlaşmalı firmalardan gelen Trafik cezalarınız sisteme yükleyebilirsiniz. Bu yükleme sonucunda sistem ilgili tarihteki geçişin hangi müşteri ve sözleşmeye ait olduğunu getirir, bu sayede müşteriye yansıtma yapabilirsiniz.

Bakım

Araçlarınızın bakım maliyetleri sisteme girilebilir. Her araç için ayrı ayrı bakım periyotları tanımlanabilir. Araçların bakım zamanında uyarı sistemleri ile hatırlatmalar çalışır. Bakımdan oluşan maliyetler,tedarikçilerden gelen faturalar sisteme plaka bazında girilebilir.

Lastik

Araçlarınızın lastik maliyetleri sisteme girilebilir. Lastik değişim periyotları sisteme tanımlanabilir. Araçlarınlastik değişimi ya da kış lastiği zamanında uyarı sistemleri ile hatırlatmalar çalışır. Lastik Değişimi ve Kış Lastiğinden oluşan maliyetler,tedarikçilerden gelen faturalar sisteme plaka bazında girilebilir. Kış Lastiği hakkı olan müşteriler, Lastik Depolama hakkı olan müşteriler bu modülden takip edilebilir.

Yedek Araç

Kaza-Hasar vb durumlarda müşteriye verilecek olan yedek araç tanımlama ve takibi yapılabilir. Yedek Araç Süresi-KM'si gibi durumlara göre müşteriye yansıtılacak bir bedel var ise yansıtma yapılabilir.

Kasko-Muayene

Araçlara kaskı,muayene, trafik sigortası bilgileri tanımlanabilir. Bu tanımlamalar ile yenileme zamanı yaklaşan araçlar için hatırlatmalar gönderilir. Bu işlemlerden kaynaklı oluşan masraflar plaka bazında giderleştirilebilir.

Doküman Yönetimi

Sisteminize yüklediğiniz, araç resimleri, sözleşmeler,teslimat formları gibi dokümanlar sisteminize kaydedilir. Sonradan bu dokümanları görüntüleyebilirsiniz.

Raporlama

Her sürecin kendi içerisinde ayrı ayrı listeleme raporları bulunmaktadır, ayrıca bir dashboard'da özet bilgiler ile de karlılık,doluluk, borç-alacak günlük işlemler gibi raporlara ulaşabilirsiniz.

Yetkilendirme (Rol Yönetimi)

Kullanıcılarınız için farklı roller tanımlayıp, bu rollerde oluşturma-değiştirme-görüntüleme-listeleme gibi yetkiler tanımlayıp kullanıcılarınıza tayin edebilirsiniz.